විවහා දෙකකින් වෙන් වී නිල්මිණි තෙන්නකෝන් තම සුරූපී දියණිය සමඟ දැන් ගෙවන ජිවිතේ

Life Story

නිල්මිණි තෙන්නකෝන් කියන්නේ අපේ රටේ ඉන්න ප්රවීණ,දක්ෂ මෙන්ම ජනප්රිය නිලියක්.ඇය උපත ලබන්නේ 1965 ජනවාරි විසි තුන්වන දිනයි.ලාංකීය සිනමාවේ හා ටෙලි තිරයේ දිදුලන තරුවක් ලෙසින් අපට දැකගන්නට ලැබුනා.අවස්ථා කිහිපයකදීම හොදම නිළිය සම්මානයෙන් පිදුම් ලැබූ ඇය සිංහල සිනමාවේ කඳුළු බින්දුව ලෙසින් බොහෝ අය හදුන්වනවා.වේල්ස් කුමාරි විදුහලෙන් ඉගෙනුම ලැබූ ඇයට වැඩිමල් සහෝදරයෙක් සහ බාල සහෝදරියක් සිටිනවා.පියා ව්යාපාරකයෙකු ලෙසින් කටයුතු කල අතර ඇයට අවරුදු දහතුනේදී පියා මිය යනවා.පසුව ජනප්රිය ගායක මධුමාධව අරවින්ද සමග ඇය 1996 මැයි 5 දිනදී විවාහ වූ අතර, ඔවුනට ශ්වෙතා මන්දාකිණි නමින් ඇය මෙන්ම රූමත් දියණියක් ඉන්නවා.නමුත් 2000 වසරේදී ඔවුන් දික්කසාද වූ අතර යෝජනාවක් මගින් සිදු වූ දෙවන විවාහයෙන්ද වෙන්වීමට ඇයට සිදුවුණා.කෙසේ වෙතත් කුඩා කල සිටම රංගන දස්කම් පෙන්වූ ඇය 1992 වසරෙහිදී, හොඳම නැගී එන නිළිය වෙනුවෙන් සරසවිය සම්මානය දිනා ගන්නා ලද්දේ සුරනිමල චිත්රපටයහෙි ඇයගේ භූමිකාව වෙනුවෙන් බව අපට දැනගන්නට ලැබුනා.ඉන්පසුව වඩාත් ජනප්රිය ටෙලි නාට්ය නිළිය වෙනුවෙන් සම්මානය ඇය අඛණ්ඩව වාර්තාගත වසර හයක් තිස්සේ දිනා ගතතා.2016 වසරෙහිදී ඇය විසින් හොඳම නිළිය වෙනුවෙන් සුමති සම්මානය දිනුවේ අම්මා තුල ප්රධාන නිළි-භූමිකාව සඳහා වන අතර දැනට විවිද නාලිකාවල විකාශය වන රියැලිටි වැඩසටහන් වලට නායකත්වය දෙමින් මෙහෙයවනු ලබනවා.ඇය සතුව නුගේගොඩ රූපලාවන්ය ව්යාපාරයක්ද තිබෙන බව අපට දැනගන්නට ලැබුනා.ඉතින් මේ වන විට නිල්මිණි තෙන්නකෝන් තම එකම දියණියත් සමඟ සතුටින් කාලය ගත කරන අතර ඔවුන්ගේ චායාරූප පෙලකුත් අපි ඔබට ගෙන අවා.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *