‘රාක්ෂියෙකුට වුනත් ආදරේ අවශ්‍යයි ‘සමාජ මාධ්‍ය උණුසුම් කරමින් උමාලි තැබූ සටහන මෙන්න

Life Story

උමාලි තිලකරත්න කියන්නේ අපි කවුරුත් දන්න දක්ෂ නිලියක්.ටෙලි නාට්‍ය පමණක් නෙවෙයි වේදිකා නාට්‍ය වලද ඇගේ රංගනය බොහෝ ජනප්‍රිය වුනා.ඇයට හිමි වූ බොහෝ චරිත ඇගේ සාමාන්‍ය චරිතයට සමාන චරිත කිව්වොත් නිවැරදියි.ඒ කියන්නේ ඇය ගොඩක් අහිංසක,නිහතමානී චරිතයක්. සුමති ටෙලි සම්මාන සහ රයිගම් ටෙලි සම්මාන දෙකේම “බොහීමියනුවා” හි රඟපෑම වෙනුවෙන් ඇය 2017 දී හොඳම නිළියට හිමි සම්මානය හිමි වුනා.රංගනයට අමතරව ගායන හැකියාව,ගී පද රචනය,මෙන්ම දක්ෂ ලෙස ව්‍යාපාර කටයුතු කිරීමේ හැකියාවද ඇයට ඇති බව අපට දන ගන්නට ලැබුනා.ඇය විවාහ වන්නේ මීට වසර කිහිපයකට පෙරයි.ඒ අපි කවුරුත් දන්න ජනප්‍රිය රංගන ශිල්පියෙක් වන සාරංග දිසාසේකර සමගයි.නමුත් එම විවාහය වැඩි කල් පැවතුනේ නැහැ.ඒ නිසා තවමත් උමාලි තනිකඩව සිටින බව සමාජ මාද්‍ය ඔස්සේ අපිට දැනගන්නට ලැබුනා.ඉතින් ඇය පසුගිය දවසක සමාජ ජාලයක මෙහෙම සටහනක් දමා තිබුනා.ඒ ‘ සුරංගනා කතන්දර හරිම ලස්සනයි.ඩිස්නි කතන්දර වල ඔයාලා කවදාවත් හිතලා තියෙනවද ඇයි රාක්ශයෙක් කුමාරයෙක් බවට පත්වෙන්නෙ කියලා. ඇත්තටම ඒ රාක්ශයෙකුට වුනත් ආදරේ අවශ්‍ය නිසා.සුන්දරත්වය රාක්ශයෙක් වුනත් වෙනස් කරන නිසා කෙනෙකුට වෙනස් වෙන්න අවශ්‍ය නැති අවස්තාවක වුනත්,ඒ කණ්ඩායමක් වේවා, පුද්ගලයෙකුවේවා ඒ අය වෙනුවෙන් ඒ අයගේ වෙනස්වීමක් වෙනුවෙන් ඔබ කරන කැපකිරීම්වල තරම ගැන කවදාවත් මනින්න හිතන්න යන්න එපා. ගොඩා අපිට රිදවීම් තුවාල වෙන්නේ අපේ බොලඳ කලෙදි. එතනින් අයින් වෙන්න. අයින් වෙලා ඒ තුවලා හොඳ කරගන්න මහන්සි ගන්න. ඒක ලේසි නෑ, ඉවසීම තමා ඒකේ යතුර. අවසානයේ කියන්න තියෙන්නේ ඔබ නිතරම ඔබේ අධ්‍යාත්මික සැනසීම හොයා ගන්න. ඒ වගේම ඔබ ඔබ තුල ඉන්න දරුවට අවදි වෙන්න ඉඩ දෙන්න. මංනම් මගේ තුවාල හොඳකර ගනිමින් ඉන්නේ, ඔබ.?’ යන්නෙන් සඳහන් කර තිබුනා.ඉතින් ඇය ගෙවන තනිකඩ ජීවිතයේ සුන්දර චායාරූප පෙලකුත් අපි ඔබට ගෙනාවා.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 17 28 29 30

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *