අපේ රටේ බොහෝ ජනප්‍රිය ප්‍රවීන රංගන ශිල්පී ජගත් බෙනරගමගේ ඔබ නොදුටු සොඳුරු කැදැල්ල

Life Story

බෙනරගම විදානලගේ ජගත් බෙනරගම කියන්නේ දනට දශක ගානකට පෙර අපේ රටේ හිටපු දක්ෂ රංගන ශිල්පියෙක් ඔහු උපත ලබන්නේ 1972 ජූනි 2 වන දිනයි. ඔහු වඩාත් ප්‍රසිද්ධියට පත් වුනේ ස්වාධින රුපවාහිනියේ විකාශය වුනු පබා ටෙලි සිත්තම හරහායි. ඒ හරහා ඔහු විශාල ජනප්‍රියත්වයකට පත් වුනා. ඉන්පසු ටෙලි නාට්‍ය විශාල ප්‍රමාණයකට සහ චිත්රාටි කිහිපයකටද ඔහු රංගන දායකත්වය දක්වා තිබෙනවා. බෙනරගම සිය වෘත්තීය ජීවිතය ආරම්භ කළේ ඩග්ලස් සිරිවර්ධන විසින් අධ්‍යක්ෂණය කරන ලද වේදිකා නාට්‍යයකිනි. ඔහු රඟපෑමේ දී ජනාධිපති කාර්යාලයේ නිලධාරියෙකු ලෙස ද සේවය කළේය. කෙසේ වෙතත්, දරුණු රිය අනතුරකින් පසු ඔහු කාර්යාලයෙන් ඉල්ලා අස් වූ අතර, එවකට වී. සිවදාසන් විසින් රූපවාහිනී කතා මාලාවකට ක්‍රීඩා කිරීමට ඔහුට ආරාධනා කරන ලැබුවා.කොළඹ ආනන්ද විද්‍යාලය සංවිධානය කළ නාට්‍ය තරගාවලියකදී 1984 ,1985 ,1986 වසරවලදී පිට පිටම හොඳම නළුවා ලෙස සම්මාන ලබා ගන්නට ඔහුට හැකිව තිබෙනවා. ජගත්ගේ සහෝදරිය වන කොකිලානි බෙනරගම ජනප්‍රිය නළු රවීන්ද්‍ර යසාස් සමඟ විවාහ වී සිටීනවා . මෙම යුවළට එක් පුතෙකු සිටින අතර කසුන් චමාරා ද ජනප්‍රිය නළුවෙකු හා ගායිකාවක් වන අතර ඔහු සංගීත වැඩසටහනක් වන හපන් පදුරා සමඟ තම කලාදිවිය ආරම්භ කර තිබෙනවා . ඔහු විවාහ වුනේ රේණුකා පුෂ්පකුමාරි විතාන සමඟයි. විවාහ උත්සවය 2010 ජූලි 3 වන දින පිලියන්දල පැරඩයිස් හෝටලයේදී සමරනු ලබා තිබෙනවා . ඔහුගේ බිරිඳ හම්බන්තොට දිස්ත්‍රික්කයේ වන අතර ලංකාවේ ජල මණ්ඩලයේ සේවය කරනු ලබනවා. ඉතින් ඔහු එක දියණියකගේ ආදරණිය මවක් වනවා.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *