ලංකාවේ ඉපදී ඉන්දියාවේ සුපිරි බොලිවුඩ් නිලියක් වූ ජැක්ලින් ෆර්නැන්ඩස් දැන් ගෙවන සුපරි ජිවිතේ

Life Story

ජැක්ලින් ෆර්නැන්ඩස් කියන්නේ අපේ රටේ ඉපදී ඉන්දියාවේ බොලිවුඩ් හි දක්ෂ සිනමා නිලියක්. ඇය උපත ලබා ඇත්තේ 1985 අගෝස්තු 11 දිනයි. මිස් ශ්‍රී ලංකා ලෙසට තේරී පත්වී 2006 වසරේ ශ්‍රී ලංකා විශ්ව රූ රැජින බවට පත් වූ ඇය වෘත්තීයෙන් නිරෑපිකාවක් වනවා. බොහෝ දෙනෙක් ඇයව හඳුනා ගත්තේ ඇගේ බොලිවුඩය හරහායි. ශ්‍රී ලාංකික පියෙකු සහ මැලේසියානු ජාතික මවකට දාව කොළඹ දී උපත ලැබු ඇය හැදී වැඩෙන්නේ බහරේන් තුලයි.2009 දී ඉන්දියානු චිත්‍රපටයක් වූ ඇලඩින් හා 2010 තිරගත වූ ජානේ කහාන් සේ ආයා හේ චිත්‍රපට වල ඇය රංගනයේ යෙදුනා. එම චිත්‍රපට දෙකම ඉන්දියාවේ සහ ලංකාවේ බොහෝ ජනප්‍රියත්වයකට පත් වුනා.

නමුත් 2011 දී මර්ඩර් 2 චිත්‍රපටයේ ඇය ඉදිරිපත් කල විශිෂ්ඨ රංගනය නිසා, බොලිවුඩය තුල ඇය විශේෂ කතා බහකට ලක් වූවාය. ඉන්පසුව 2012 දී තිරගත වූ හවුස් ෆුල් 2 චිත්‍රපටයේ සහ 2013 දී තිරගත වූ රේස් 2 චිත්‍රපටයේද ප්‍රධාන නිලිය ලෙස රඟ පාමින් ඇය බොලිවුඩ් සිනමාවේ අනෙකුත් සමකාලීන නිලියන් සමග කරට කර සිටිය හැකි ඉඩ ප්‍රස්ථාවක් තනා ගත්තාය. මීට අමතරව සමාජ ක්‍රියාකාරිනියක ලෙසත් සන්නාම තානාපතිනියක් ලෙසත් ඇය කටයුතු කරනු ලබනවා. ඉතින් මේ වන විට ඇය ඉන්දියාවේ බොලිවුඩයේ විශාල චිත්‍රපටි රැසකට තම රංගන දායකත්වය දක්වමින් ඉන්දියවෙ සහ අපේ රටේ පමණක් නොව මුළු ලෝකයක් ම දන්නා සුපිරි බොලිවුඩ් තරුවක් වී තිබෙනවා. ඉතින් ඇය ඉතා සුන්දර රූ සපුවක් හිමි තරුණියක්. එම නිසාම ඇයට චිත්‍රපටි හරහා බොහෝ සේ ආරාධනා ලැබෙන බවයි අපට දැනගන්නට ලැබුනේ. ඉතින් මේ සුරූපී ජැක්ලින්ගේ සුන්දර චයාරුප පෙලකුත් අපි අද ඔබට ගෙන එන්න හිතුවා.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *