එදා ගාල්ල ටීම් එකට දුවන්න ගහපු ඇන්ඩෲ රසල්ගේ ආදරනීය සරාගී මෙන්න බිරිඳ

Gossip

ඇන්ඩ්‍රේ ඩ්වේන් රසල් (උපත 1988 අප්‍රේල් 29) ඔහු ජැමෙයිකානු වෘත්තීය ක්‍රිකට් ක්‍රීඩකයෙකි. ඔහු බටහිර ඉන්දීය කොදෙව් සහ ජැමෙයිකාව වෙනුවෙන් බටහිර ඉන්දීය දේශීය ක්‍රිකට් පිටියේ තුන් ඉරියව් ක්‍රීඩකයෙකු ලෙස ක්‍රීඩා කරනවා .ඔහු ලොව පුරා ලීගවල විවිධ පැති සඳහා විස්සයි විස්ස තරග 20 කට වැඩි ගණනකට ක්‍රීඩා කර ඇත. රසල් 2018 කැරිබියානු ප්‍රිමියර් ලීග් තරගාවලියේදී වාර්තාගත පන්දු 40 කදී ශතකයක් රැස් කළ අතර එම තරගයේදීම කඩුලු ත්‍රිත්වයක් ලබා ගැනීමටද ඔහු සමත් වෙනවා අපි අද මේ පෙන්නන්න හදන්නේ රසල්ගේ සුරූපී බිරිඳවයි මේ රසල්ගේ බිරිඳගේ චයාරුප පෙළක් ඇන්ඩ්‍රේ ඩ්වේන් රසල් (උපත 1988 අප්‍රේල් 29) ඔහු ජැමෙයිකානු වෘත්තීය ක්‍රිකට් ක්‍රීඩකයෙකි. ඔහු බටහිර ඉන්දීය කොදෙව් සහ ජැමෙයිකාව වෙනුවෙන් බටහිර ඉන්දීය දේශීය ක්‍රිකට් පිටියේ තුන් ඉරියව් ක්‍රීඩකයෙකු ලෙස ක්‍රීඩා කරනවා .ඔහු ලොව පුරා ලීගවල විවිධ පැති සඳහා විස්සයි විස්ස තරග 20 කට වැඩි ගණනකට ක්‍රීඩා කර ඇත. රසල් 2018 කැරිබියානු ප්‍රිමියර් ලීග් තරගාවලියේදී වාර්තාගත පන්දු 40 කදී ශතකයක් රැස් කළ අතර එම තරගයේදීම කඩුලු ත්‍රිත්වයක් ලබා ගැනීමටද ඔහු සමත් වෙනවා අපි අද මේ පෙන්නන්න හදන්නේ රසල්ගේ සුරූපී බිරිඳවයි මේ රසල්ගේ බිරිඳගේ චයාරුප පෙළක්

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *