පුබුදු චතුරංග සහා මාෂි සිරිවර්දන ගෙවන සැප ජිවිතේ ආදරණිය චයාරුප 25ක් මෙන්න

Life Story

පුබුදු චතුරංග උපත ලැබුවේ 1982 නොවැම්බර් 12 වන දින ගාල්ලේ කිතුලම්පිටියේ .ඔහුගේ මව, ලලිතා ඉන්ද්‍රානි වෙත්තසිංහ, කොළඹ උපත ලැබූ ගෘහණියක් වන අතර, 1970 දශකයේ දී ඔහුගේ පියා වන ඊ.වී.ජී. සෝමසිරි සමඟ විවාහ වීමෙන් පසු ගාල්ල වෙත සංක්‍රමණය විය. ඔහුට එක් සහෝදරියක් සිටී, දුෂාන්ති තමොඩිනි.ඔහුගේ වාසගම වන පුබුදු පැමිණියේ ඔහුගේ පියාගේ පෞද්ගලික නමිනි.පුබුදු පාසල් ගියේ ගාල්ලේ රිච්මන්ඩ් විද්‍යාලයට ඇතුළත් වූ අතර ඔහුගේ පියා ද පාසල් ගියේ ගාල්ල රිච්මන් විදුහලට. ඉංග්‍රීසි නාට්‍ය දහයක් ඇතුළුව පාසලේ වෙනත් වේදිකා නාට්‍ය, උදාහරණයක් ලෙස ජුලියස් සීසර්. ඔහු 12 වන ශ්‍රේණියේ සිටියදී තමාගේම නාට්‍ය කණ්ඩායමක් සංවිධානය කළ අතර මිරිගුව අයිස් වයිඩ් ෂට් සහ හිස්තනාක් වැනි නාට්‍යමය නිෂ්පාදන සිදු කළේය. ඉංජිනේරු විද්‍යාව HNDE සදහා පසුව ඔහු කොළඹට ගියා කෙසේ වෙතත්, ඔහු ගණිතයට වඩා කලාවට තමා වැඩිපුර කැමැත්තක් දක්වල තිබුනේ.ඉතින් අපි අද කියන්න හදන්නේ ඔබ අපි හැමෝම ආදරේ කරන පුබුදු චතුරංග සහා මාෂි සිරිවර්දන ගැනයි පුබුදු මාශිට වඩා අවුරුදු 10 වැඩිමහල් කෙනෙක් ඒ උනත් ඔවුන් දෙදෙනා ආදරෙන් ඔවුන්ගේ පවුල් ජිවිතේ ගතකරනවා කිවුවොත් නිවැරදි ඉතින් අද මේ ආදරණිය කළා කරුවන් දෙදෙනාගේ ආදරණිය චයාරුප පෙළක් ඔබට ගෙනෙන්නට අපි හිතුවා එහෙනම් ඔබත් බලන්නකෝ ඔවුන් දෙදෙනාගේ ආදරණිය චයාරුප පෙළ.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 2223
24 25

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *