ඉන්දියාවෙන් ඇවිත් අපේ රටේම ආදරේ දිනාගත් පුජා උමාශංකර් ගේ චයාරුප 20ක් මෙන්න

Life Story

ලංකාවේ පූජා ලෙස හඳුන්වන පූජා ගෞතමි උමාශංකර් ඉන්දියානු නිළියක්. ඇය මූලික වශයෙන් දෙමළ චිත්‍රපටවල මෙන්ම සිංහල, මලයාලම් හි ද රඟපා තිබෙනවා. සාර්ථක වාණිජ ව්‍යාපාර මාලාවකින් පසුව, බාලාගේ නාන් කඩාවුල්, පූජාගේ රංගනය විචාරකයින්ගේ පැසසුමට ලක් වූ අන්ධ හිඟන්නෙකු ලෙස දුටු අතර, දකුණු ෆිල්ම් ෆෙයාර් සහ තමිල්නාඩු ප්‍රාන්ත චිත්‍රපට සම්මාන ඇතුළු ප්‍රධාන සම්මාන ලබා රැසක් ඇය ගත්තේය. ඇය එකවරම සිංහල සිනමාවට පැමිණි අතර අංජලිකා 2006, ආසයි මන් පියබන්න 2007 සුවද දැනුනා ජීවිතා 2010 සහ කුසා පබා 2012 වැනි සාර්ථක චිත්‍රපට කිහිපයකම ප්‍රදානම චරිතේ රඟපෑවා.ඉතින් ඉන්දියාවෙන් ආවත් දැන්නම් පුජා ඉන්නේ ලංකාවේ ඇය දැන් ජිවත් වෙන්නේ ලංකාවේ.පුජාගේ මව සන්ධ්‍යා ශ්‍රී ලාංකික සිංහලයෙක් වන අතර ඇගේ පියා එච්.ආර්. උමශංකර් ඉන්දියාවේ කර්ණාටක ප්‍රාන්තයේ චික්මගාලූර් දිස්ත්‍රික්කයේ ශ්‍රින්ගරිහි ඉන්දියානු බ්‍රාහ්මණයෙක් වෙනවා පූජාගේ පියා වන උමාශංකර් වල්පාරයි හි සිටියේ හින්දුස්ථාන් යුනිලීවර් ලිමිටඩ් සමාගමේ කළමනාකරුවෙකු ලෙසය. පූජාට සිංහල, දෙමළ සහ ඉංග්‍රීසි ඉතා චතුර ලෙස කතා කළ හැකිය. ඇය ශ්‍රී ලංකාවේ පෙර පාසල් අධ්‍යාපනය හැදෑරීමෙන් පසු ඉන්දියාවට ගොස් චික්මගාලූර්හි අල්දූර් හි පූර්නප්‍රග්නියා වෙත ගොස් පසුව මයිසුර් හි නිර්මලා කන්‍යාරාමයට ගොස් තිබෙනවා පසුව ඇය බෙංගාලූරියේ බෝල්ඩ්වින් බාලිකා උසස් පාසලේ අධ්‍යාපනය හැදෑරූ අතර බැංගලෝරයේ මවුන්ට් කර්මෙල් විද්‍යාලයේ උපාධිය (B.Com) සහ පශ්චාත් උපාධිය (MBA) ලබාගෙන තිබෙනවා ඉතින් අද අපි කියන්න හදන්නේ මේ ආදරණිය කළා කාරිනිය ගැනයි ඇගේ සුන්දර චයාරුප පෙළක් තමා මේ ඔබට ගෙනෙන්නට හදන්නේ

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 1819 20

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *