සනත් ජයසුරියගේ වැඩිමල් දියණිය කේෂියා ජයසුරිය ගෙවන සුපිරි ජිවිතයේ චයාරුප 24ක් මෙන්න

Life Story

මාස්ටර් බ්ලාස්ටර් ලෙස හදුන්වන දේශබන්දු සනත් ටෙරාන් ජයසූරිය ඉපදෙන්නේ 1969 ජූනි 30 වන දින හිටපු ශ්‍රී ලාංකික ක්‍රිකට් ක්‍රීඩකයෙක් සහ ශ්‍රී ලංකා ජාතික කණ්ඩායමේ හිටපු නායකයෙක් වෙනවා. ඔහුගේ යුගයේ සිටි ශ්‍රේෂ් greatest තම ප්‍රහාරක පිතිකරුවෙකු ලෙස සැලකෙන ජයසූරිය එක්දින ක්‍රිකට් ක්‍රීඩාවේ ප්‍රබල කැපී පෙනෙන හා තරග ජයග්‍රාහී සර්වකාලීන දක්ෂතා නිසා ලෝකප්‍රසිද්දයි . 1990 දශකයේ මැද භාගයේ දී රොමේෂ් කළුවිටාරණ සමඟ පුපුරණ සුලු පිතිකරණයකින් එක්දින ජාත්‍යන්තර ක්‍රිකට් ක්‍රීඩාවේ විප්ලවීය වෙනසක් සිදු කළ බවට ජයසූරිය ගෞරවයට පාත්‍ර වී ඇත. ජයසූරිය යනු තුන් ඉරියව් ක්‍රීඩකයෙකි. ඔහු දශක හතරක් පුරා ජාත්‍යන්තර ක්‍රිකට් දිවියක් ගත කළේය. එක්දින ජාත්‍යන්තර ක්‍රිකට් පිටියේදී ලකුණු 10,000 කට වැඩි ප්‍රමාණයක් සහ කඩුලු 300 කට වඩා ලබා ගත් එකම ක්‍රීඩකයා ඔහු වන අතර එබැවින් සීමිත ඕවර ක්‍රිකට් ඉතිහාසයේ හොඳම තුන් ඉරියව් ක්‍රීඩකයෙකු ලෙස සැලකේ ඔහු 1996 ක්‍රිකට් ලෝක කුසලානයේ වටිනාම ක්‍රීඩකයා ලෙස නම් කරන ලද අතර විස්ඩන් ක්‍රිකට් ක්‍රීඩකයින්ගේ ඇල්මැනැක් විසින් එංගලන්තයේ පෙර කන්නයේ ක්‍රීඩා නොකළද 1997 වසරේ ක්‍රිකට් ක්‍රීඩකයින් පස් දෙනාගෙන් කෙනෙකු ලෙස නම් කිරීම මගින් පැරණි සම්ප්‍රදායක් බිඳ දැමීය. ජයසූරිය 1999 සිට 2003 දක්වා ශ්‍රී ලංකා ක්‍රිකට් කණ්ඩායමේ නායකයා ද විය.ඉතින් අද අපි කියන්න හදන්නේ මේ ආදරණිය සුපිරි ක්‍රීඩකයා දරුවන් තිදෙනෙකුගේ ආදරණිය පියෙක් වෙනවා ඉතින් අද අපි කියන්න හදන්නේ ජයසුරියගේ වැඩිමල් දියණිය ගෙවන ජිවිතයේ චයාරුප පෙළක්.

1 2 3 4 5 6 7 8

9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *