කෝටිපති ගුරුවරයෙක් සමග විවහා වූ විනූ සිරිවර්ධන දැන් ගතකරන සුපිරි ජිවිතයේ ජායාරූප32ක් මෙන්න

Life Story

විනූ සිරිවර්ධන එහෙම නැතිනම් ඇගේ සම්පුර්ණ නම විනූ උදානි සිරිවර්ධන කවුද කියලා ප්‍රේක්ෂකයින්ට අමුතුවෙන් හඳුන්වා දිය යුතු නෑ. ඇය කෙටි කළකින්ම රසික හදවත් ආදරයෙන් වැළඳගත් ජනප්‍රිය වගේම සුරූපී නිළියක් 1992 මාර්තු 10 ඉපදුන ඇයට ඉන්නේ රුවී ලාවන්‍යා සිරිවර්ධන සහෝදරිය හා සනූ දසිත් සිරිවර්ධන සහෝදරයායි. ඇගේ දෙමාපියන් තමයි මිථිලා සිරිවර්ධන හා පාලිත සිරිවර්ධන ඇය මෑතකදී විවාහා වුණා. ඇයගේ අතිනත ගත්තේ ආචාර්යවරයකු වන කසුන් ලියනගේ විසින්. කලාව තුළ හෙමින් සහ නිරවුල් ගමනක් යන විනු කාලෙන් කාලෙට කා අතරත් විවිධ කතා බහට ලක් වෙන රංගන ශිල්පිනියක් කිව්වොත් හරි. ඇය 2012 වසරේ දෙරණ වීට් මිස් ශ්‍රී ලංකා තරගාවලියේ කිරුළු හිමිකරගනිමින් පසුව රංගන ක්ෂේත්‍රයට පිවිසුණා.ඉතින් කලා ලොවේ කාගේත් ආදරය දිනාගෙන ඉන්න විනූගේ ආදරණීය කැදැල්ලේ නවතම තොරතුරුයි මේ තම ජීවිතේ අවංක ආදරයක් බලාපොරොත්තුවෙන් හිටපු ඇයටට ඒ ආදරණීය හිත මුණගැහෙන්න යෝජනාව ගෙනවිත් තියෙන්නේ ඇගේ හොඳම යෙහෙළියක් ඇගේ යෙහෙළියගෙන් විනූ ඔහු ගැන තොරතුරු ඇහුවට පස්සෙ ඔහුව දකින්න ඇගේ හිතේ කියන්න බැරි තරමේ ආසාවක් ඇතිවෙනවා.

අද සමාජයේ බොහෝ අය ආදරයේදී මුල්තැන දෙන්නේ ලස්සනට නැතිනම් වත්පොහොසත්කම් වගේ දේවල් වලට. නමුත් විනූ ඇගේ සැමියා තොරගද්දි ඒ ගැන ටිකක් ගැඹුරින් හිතලා පස්සේ ඔහුව හැබැහින් දැක ගන්න අවස්ථාව උදා කරගන්නවා ඉතින් විනූ ලස්සන වත්පෝසත්කම් උසස් තනතුරු දේපළ වැඩියෙන් තියෙන කෙනෙක් ප්‍රාර්ථනා නොකරපු කෙනෙක් වුණත් ඇයට ඕනි වෙනවා ඇයට අවංකව ආදරය කරන ඇයව රැකබලා ගන්න කෙනෙක් වගේම ඇගේ අම්මාට තාත්තාට පුතෙක් වෙන්න පුළුවන් එයාලව බලාගන්න පුළුවන් කෙනෙක් ජීවිතේට එකතු කරගන්න.ඉතින් ඇය බලාපොරොත්තු වෙන දේවල් ඔහු ළඟ තියෙන නිසා ඒ ප්‍රාර්ථනා අද ඇගේ ඉදිරියේ සපල වෙන්න යනවා කියන හැඟීමත් එක්ක ඇය තම මිතුරිය ඇයට දුන්න මාස හය පැත්තකින් තියලා දවස් තුනක් ගත වෙන්නත් කලින් කසුන්ට ඇගේ කැමැත්ත ලබා දෙනවා. ඉතින් ඇය ඒ ගැන කියන්නේ මෙහෙම අපි අපේ ජීවිත මොන විදිහට ගත කරන්න සැලසුම් කලත් ඒ හැමදෙයක්ම සිද්ධ වෙන්න ක්‍රමයක් හා වෙලාවක් තියෙනන් නිසා ඇය හිතන්නේ ඒ කියන වෙලාව ඇගේ ජීවිතේට පසුගිය දවස්වල යහපත් විදිහට බලපාලා තිබුණා කියලයි.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *