සැමියා නිසා මානසික රෝහලේත් නැවතුනු සචිනි අයේන්ද්‍රා දැන් තනිව ගෙවන ජිවිතේ චයාරුප 25ක්

Gossip

සචිනි අයේන්ද්‍ර ස්ටැන්ලි යනු ශ්‍රී ලංකා සිනමා නිළියක් . ඇය 2003 දී මිස් ශ්‍රී ලංකා දිනා ගත් අතර චීනයේ සන්යා හි පැවති 53 වන ලෝක රූ රැජින තරඟාවලියේදී ශ්‍රී ලංකාව නියෝජනය කළාය. ශ්‍රී ලංකා මෙනවිය ලෙස කිරුළු පැළඳීමෙන් පසු, ඇගේ පළමු චිත්‍රපටය වන සෙනරේෂ් දිසානායක බණ්ඩාර විසින් අධ්‍යක්ෂණය කරන ලද ආදරණිය වස්සානය 2004 දී එළිදැක්විණි. සිග්නිස් ශ්‍රී ලංකා චිත්‍රපට සම්මාන උළෙලේදී හොඳම සහය නිළිය ලෙස සම්මානය දිනා ගත්තේ ඇයගේ දක්ෂ රංගනය වෙනුවෙන් ය.2005 දී සිරස රූපවාහිනියේ කුමාරසිරි අබේකූන් විසින් අධ්‍යක්ෂණය කරන ලද ‘හිරුනි’ නාට්‍යයේ ප්‍රධාන චරිතය රඟපාමින් ඇය රූපවාහිනී රංගනයට පිවිසියේය.ඇගේ වේදිකා රංගනය 2009 දී ඉන්දු ධර්මසේන විසින් අධ්‍යක්ෂණය කරන ලද ෆෝ බෙටර් හෝ ෆෝ වෝර්ස් නාට්‍යයේ සරලාගේ චරිතය රඟපෑවේය.

සචිනි 2016 දී එක්සත් ජනපදයේ ලොස් ඇන්ජලීස් හි පැවති ලෝක ප්‍රසාංගික කලා ශූරතා තරඟාවලියට සහභාගී වූ පළමු ශ්‍රී ලාංකිකයා. සම්භාව්‍ය විවෘත සමකාලීන රංගන කාණ්ඩ සඳහා රිදී පදක්කම් 2 ක් සහ ලෝකඩ පදක්කමක් දිනා ගත්තාය.ඇය 2017 දී ලෝක ප්‍රසාංගික කලා ශූරතාවලියට නැවත තරඟ වැදුණු අතර රංගන කාණ්ඩ සඳහා ලෝකඩ පදක්කම් 4 ක් දිනා ගත්තාය.ඇය හොඳම ජාතික ඇඳුම සඳහා ගෞරව නාමයක් ද දිනාගෙන තිබෙනවා. දක්ෂ නිළිය ගැන තමයි අද අපි ඔබට ගෙනෙන්නේ.විවහාවී සිටි ඇය දැන් තනිව තමයි දිවි ගෙවන්නේ සැමියාගෙන් තිබුණු අඩත් තේට්ටම් නිසා ඇය සැමියාගෙන් වෙන් වෙනවා.ඇය එක දවසකදී කියනවා සැමියා නිසා ඇය මානසික වෛද්‍යවරයෙක් ගෙන් පවා බෙහෙත් ගත්තා කියා.ඉතින් දැන් තනිව සුන්දර ජිවිතයක් ගතකරන මේ ආදරණිය කළා කාරිනියගේ චයාරුප පෙළක් තමා මේ.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 2324

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *