වික්ටර් රත්නායක මහතා හසිනි සමග දැන් ගෙවන ජිවිතේ චයාරුප 20ක් මෙන්න

Life Story

වික්ටර් රත්නායක ලෙස ජනප්‍රිය වූ රත්නායක අරච්චිලේගේ වික්ටර් රත්නායක මහතා උපත ලබන්නේ 1942 පෙබරවාරි 18 වෙනිදායි රචනා කරුවෙක් ගීත රචකයෙක් සහ කීර්තිමත් සංගීත වේදීයෙකි. සජීවී ඒක පුද්ගල ප්‍රසංගයක් පැවැත්වූ පළමු ශ්‍රී ලාංකික සංගීත වේදියා ඔහු විය.සා නමින් හැඳින්වෙන ඔහුගේ ප්‍රසංගය ප්‍රථම වරට 1973 දී සිදු කරන ලද අතර එය ක්ෂණික සාර්ථකත්වයක් ලැබීය. රත්නයක ඔහුගේ සාර්ථකත්වය “රාගදාරි ශාස්ත්‍රීය සංගීතය සමඟ ගැළපෙන බටහිර සංගීතයට ප්‍රශංසා කරයි. ඔහුගේ ගීත ප්‍රේමය, දේශප්‍රේමය සහ බුද්ධාගමට වෙනස් වූ විවිධ තේමාවන් සමඟ ලියවුනු ඒවා වෙයි.මේ වෙද්දී 80 වැනි වියට පා තබා සිටින ඔහු ලාංකීය සංගීතයේ නොමැකෙන නාමයක් සටහන් කරගෙන සිටි,ඉතින් පලවෙනි බිරිඳගේ වියෝවෙන් පසු තරුනියක් සමග විවහාවුණු ඔහු මේ වෙද්දී විවේකිව ජීවිතය ගතකරමින් සිටිනවා ඉතින් අද අපි කියන්න හදන්නේ මේ සංගීත වේදියා දැන් ගෙවන ජිවිතයේ චයාරුප පෙළක්.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 1112
13 14 15 16 17 18

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *