ළමයි දෙන්නත් ආගමට දෙමින් නෙලූ අධිකාරිත් වික්ටර් රත්නායක වගේ බුදුදහම අතහරි චයාරුප මෙන්න

Life Story

මේ දවස්වල කළා කරුවන් පිලිබඳ විවිද කතා පැතිරෙනවා, ඉතින් ඔන්න ලංකාවේ ඉන්න ගොඩක් දක්ෂ ගායිකාවක වන නෙලූ අධිකාරි පිළිබඳත් ඒ වගේ කතාවක් පැතිරෙන්න පටන් අරන්. පසු ගිය දවස්වල ලංකාවේ ඉන්න ගොඩක් ජනප්‍රිය වගේම ලංකාවම ආදරේ කරන ගායකයෙක් වන වික්ටර් රත්නායකයන් දෙවියන්ගේ ආශිර්වාදයෙන් තමන්ගේ නැතිවුණ හඬ නැවත ලබාගන්න ගිහින්, ඔහුගේ බිරිඳ සමග දෙවියන්ගේ දේව දුතයා ඉදිරියේ වැඳ වැටෙන වීඩියෝවක් සමාජ ජාලාවල ලැවූ ගින්නක් වගේ පැතිරුනා. ඒ වගේම බෞද්ධයෙකු වන වික්ටර් තමන්ගේ ආගම වෙනස් කරලා, ඔහුගේ බෞද්ධ පොත් පත් පවා විනාස කරලා තිබුනා, ඉතින් ඒ වගේම අතුල අධිකාරිගේ නැගණියක් වන නෙලූ අධිකාරී සම්බන්දවත් එවැනිම වීඩියෝවක් මේ වනවිට සමාජ ජලා වලට නිකුත් වෙලා.

දැන් ඇය සියලුම දේවල් අතහැරලා දෙවදාසයා නම් පුත්ගලයකුගේ කීමට දෙවියන් වහන්සේ ලඟට ගිහිලා. ඒ වගේම නෙලූ අධිකාරීට කාලයක් තිස්සේ තිබුණු රෝගයක් හිසට පහරක් දීලා සුවකරලා, ඒ නෙවෙයි ඇය දෙවියන් වෙනුවෙන් ඇය වේදිකාවට සමුදුන්නා කියලත් සමාජ ජාලාවල පැතිරයන වීඩියෝ පටයේන් ඇය පවසනවා. ඒවගේම කලා ලෝකය අතහැරලා දෙවියන් වහන්සේට යටත් වුනා කියලත් ඇය පවසනවා, මීට අමතරව ඇයගේ මුළු පවුලම දෙවියන් වහන්සේ වෙනුවෙන් කැපවෙන බවත්, දේවදාසයා විසින් ඇයගේ දරු දෙදෙනා ඉල්ලුවොත් තමන්ගේ දරුවන් දෙදෙනාත් දෙවියන් වහන්සේට බාරදෙන්න ඇය කැමති බව ප්‍රකාශ කරනවා. ඒ විතරක් නෙවෙයි මින් පසු ඇය ගායනා කරන්නේ දෙවියන් වහන්සේ වෙනුවෙන් පමණක් බව ඇය ප්‍රකාශ කරනවා,එම වීඩියෝ පටය මේ වෙද්දී සමාජ මද්‍යයේ විශාල වශයෙන් සංසරණය වෙමින් පවතිනවා.තමන්ට ඕනෙම කෙනෙක්ට හැකියාවක් තිබෙනවා තමන්ගේ ආගම තමන්ට ඕනෙම විදියට අදහන්න ඒ උනත් මෙවැනි ක්‍රියාවන්නම් අනුමත කරනවාද නැද්ද කියන එක ඔබම තීරණය කරන්න

ඉතින් මේ පිලිබඳ ඔබට හිතෙන්නේ කුමක්ද දෙවියන් වහන්සේට මිනිසෙකුගේ බෙල්ල අතගාලා ඔහුගේ නැති වුන හඬ නැවත ලබා දෙන්න පුලුවන්ද.. දෙවියන් වහන්සේගේ දේවදාසයාට කෙනෙකුගේ හිසට පහරක් දීලා ලෙඩ සුව කරන්න පුලුවන්ද. රටෙහි දිදුලන තරු ලෙස හඳුන්වන අය මේ සමාජට ලබාදෙන ආදර්ශය නිවැරදිද, ඔබ බුද්ධියෙන් සිතා බලා තීරණය කරන්න, මෙවැනිම සිදුවීමක් සම්බන්ධයෙන් නිර්මාණය කල TRANCE නමැති මලයාලම් සිනමා පටයක් තිබෙනවා ඔබට පුලුවන්නම් එම සිනමා පටය නරඹන්න.මිනිසුන් රැසක් නොමග යවා ජිවිත ගණනාවක් නැති කර මිනිසුන්ගෙන් මුදල් ගරනා ආකාරය හොද ආකාරයෙන්ම පෙන්නන මේ චිත්‍රපටය ඔබත් බලන්න ඒ වගේමයි වික්ටර් රත්නායක නෙලූ අධිකාරි දෙදෙනාගේම විදියෝවත් සමාජ ජාල තුල ඔබට බලාගන්න පුළුවන්.මේ පිලිබඳ ඔබේ අදහසත් කියන්න අමතක කරන්න එපා.

1 2 3 4 5 6 7 8 9

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *