චතුරිකාගෙන් වෙන්වී ලාබාල තරුණියක් සමග විවහාවුණු රොෂාන් පිලපිටියගේ කැදැල්ලේ චයාරුප 25ක්

Gossip

දරුවන් හතර දෙනාගෙන් බාලයා ලෙස රොෂාන් උපත ලැබුවේ හන්ගුරන්කෙත නගරයේ ය. ඔහුගේ පියා තේ වතු හිමියෙකු වූ අරියා අභයසිංහ ය. ඔහුගේ මව මල්ලිකා පිලපිටිය ද විශ්‍රාමික නිළියකි. එහිදී ශ්‍රීමත් ලෙස්ටර් ජේම්ස් පීරිස් විසින් අධ්‍යක්ෂණය කරන ලද 1956 දී ශ්‍රී ලංකාවේ ප්‍රථම එළිමහන් චිත්‍රපටය වන රේකාවා හි පළමු කාන්තා ප්‍රධාන චරිතය පටිගත කරන ලදී. ඔහුගේ ප්‍රාථමික අධ්‍යාපනය හන්ගුරංකේත හි සී. සී. විද්‍යාලයෙන් වන අතර පසුව ඔහු උසස් පෙළ සම්පූර්ණ කරන තෙක් මහනුවර ධර්මරාජ විද්‍යාලයට ඇතුළත් විය. ඔහු විද්‍යාලීය වේදිකා නාට්‍යවල ද දක්ෂතා දැක්වීය.

ඔහු පාසලේ දීප්තිමත් ශිෂ්‍යයෙකු වූ අතර 1988 දී පාසලේ හොඳම නාට්‍ය කණ්ඩායමේ සාමාජිකයෙකු වූ අතර 1988 දී අන්තර් පාසල් හොඳම නළුවාට හිමි සම්මානයද දිනා ගත්තේය. රොෂාන් ඉතා පවුල් හිතකාමී හා ශක්තිමත් තරුණයෙක් විය.ඉන් පසු 1988ගොළු හදවත මන්දාකිනි එක්මුර්ගාන්ගනවියක් ගිනිදලු මද සමනල ගමනක් සත්‍ය තව දුරයි ජිවිතේ වගේ ටෙලි ඩ්‍රාමා වගේම චිත්‍රපට රැසකට රංගනයෙන් දායක වෙනවා ඉන් පසු ඔහු ජනප්‍රියම නළුවා සුමති ටෙලි සම්මාන දෙකක් ලබාගන්නවා.ඉන් පසු ඔහු 2001 වසරේ ජනප්‍රිය නිලි චතුරිකා පිරිස් සමගින් විවහා වෙනවා ඉන් පසු 2013 වසරේ ඔවුන් දෙදෙනා වෙන් වෙනවා වසර හතරක් තනිව සිටින ඔහු 2017 වසරේ ලාබාල තරුණියක් වන රිද්මා පෙරේරා සමගින් නැවතත් විවහා වෙනවා.මේ වෙද්දී ඔවුන් දෙදෙනාට පුංචි පුතෙක් සිටිනවා.ඉතින් ඔවුන් දෙදෙනා මේ වෙද්දී සුන්දර පවුල් ජිවිතයක් ගත කරනවා,ඉතින් අපි හිතුවා අද ඔවුන් දෙදෙනාගේ ආදරණිය කැදැල්ලේ චයරුප පෙළක් ඔබට ගෙනෙන්නට.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *