සුපිරි නළු ශ්‍රියන්ත මෙන්ඩිස් මහතා නිලි කුසුම් රේණු සමගින් ගෙවන ජිවිතේ චයරුප 20ක් මෙන්න

Life Story

ජූඩ් නීල් ශ්‍රියාන්ත මෙන්ඩිස් උපදින්නේ ඔක්තෝබර් 25 ශ්‍රියාන්ත මෙන්ඩිස් ලෙස තමා ඔහු ජනප්‍රිය වන්නේ ශ්‍රී ලංකා සිනමා, රංග හා රූපවාහිනී යන අංශවල දක්ෂ නළුවෙකි. නාට්‍යයේ සිට හාස්‍යය දක්වා ඉහළ දක්ෂතා ඇති නළුවෙකු වන මෙන්ඩිස්ට දේශීය සම්මාන උළෙලවලදී අවස්ථා කිහිපයකදීම හොඳම නළුවා සහ හොඳම සහය නළුවාට හිමි සම්මාන ලැබී තිබේ..මෙන්ඩිස් සහෝදර සහෝදරියන් තිදෙනෙකු සමඟ පවුලේ වැඩිමහල් දරුවා ලෙස ඔක්තෝබර් 25 වන දින රාගම හි උපත ලැබීය. ඔහුගේ පියා හිද්දදුර ලාසරුස් මෙන්ඩිස් ලංකාවේ ප්‍රවාහන මණ්ඩලයේ කාල පාලකයෙකු වූ අතර පසුව ශ්‍රී ලංකා වරාය අධිකාරියේ විධායක නිලධාරියෙකු විය. ඔහුගේ මව එලියදුරා කැරොලයින් සොයිසා බම්බලපිටියේ ශුද්ධ වූ පවුලේ කන්‍යාරාමයේ ගුරුවරියක වූ අතර හේවුඩ් හි සංගීතය හැදෑරුවාය. ශ්‍රියාන්තගේ සීයා හිද්දදුර ජුවාන් මෙන්ඩිස් භක්තිමත් කතෝලිකයෙක් විය. ඔහුගේ මවගේ පියා එලියදුරා එව්ගනි සොයිසා වන අතර මව වෙලිසරගේ ජූලියානා ප්‍රනාන්දු ය. ශ්‍රියාන්තගේ දෙමව්පියන් 1956 ඔක්තෝබර් 17 වන දින විවාහ විය. ශ්‍රියාන්තට එක් බාල සහෝදරයෙක්, අජිත් සහ එක් බාල සහෝදරියක් වන මැණික් සිටී. ශ්‍රියාන්තගේ පියා 2007 ජූලි 25 වන දින වයස අවුරුදු 79 දී මිය ගියේය ශ්‍රියන්ත විවහාවී සිටින්නේ දක්ෂ රංගන ශිල්පිනියක් වන කුසම් රේණු සමගිනි මේ ඔවුන් දෙදෙනාගේ කැදැල්ලේ චයාරුප පෙළක්

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *