සුපිරි ගායක දිනේෂ් තරංග ආදරණිය බිරිඳ සමග ගෙවන ජිවිතේ චයාරුප 24ක් මෙන්න

Life Story

බොහෝ රසික පිරිසක් ආදරය කරන ඉතා ජනප්‍රිය නිහතමානී දක්ෂ ගායකයෙක් තමයි දිනේෂ් තරංග කියලා කියන්නේ. ඉතින් ඒ වගේම මේ වෙනවිට තරුණ පරපුර නියෝජනය කරමින් ගායන ක්ෂේත්‍රයේ හොඳ නමක් දිනා ගෙන ඉන්න විශිෂ්ට ගායකයෙක් ලෙසද ඔහුව හඳුන්වන්නට පුළුවන්. මීවිත පිරුනා, මනමාල සිතක්, මේ හිත රහසින්, ඉරණම් ගමනේ, මා ගාවින් වගේ ලස්සන ගීත වල හිමිකරුවා ඔහුයි ඉතින් ඔහුගේ ආදරණීය බිරිද තමයි රැන්ඩෙලා ප්‍රනාන්දු කියන්නේ. ඉතින් මේ දෙන්නාම එකම ගමේ හැඳුන වැඩුන දෙන්නෙක්. ඒ වගේම එකම පල්ලියට තමයි දෙන්නාම පුංචි කාලේ ඉදන්ම ගිහිල්ලා තියෙන්නේ. ඉතින් පල්ලියේ ගීතිකා කණ්ඩායමේ එකට සිංදු කියද්දී තමයි මේ දෙන්නා දැන හඳුනාගෙන තියෙන්නේ. ඉතින් එහෙම සංගීතය හරහාම හම්බවෙලා ඇතිවුණු යාළුකම ටිකක් කල් තිබිලා පස්සේ තමයි ආදරයකට හැරිලා තියෙන්නේ. ඉතින් ඒ වගේම වැලන්ටයින් දවසක තමයි දිනේෂ් ඔහුගේ ආදරණීය රැන්ඩෙලාට විවාහ යෝජනාවක් කරලා තියෙන්නෙත්.

ඉතින් එහෙම පටන් ගත්ත ආදර කතාවේ මේ දෙන්නා විවාහ වෙලා දැන් අවුරුදු 10ක් වෙනවා. ඉතින් තාමත් ආදරේ කරන්න පටන් ගත්ත කාලේ වගේම ආදරේ කිසිම අඩුවක් නැතුව ඒ කාලේ ඉදන්ම දෙන්නට දෙන්නා ආදරේට කතා කලේ අම්මි තාත්ති කියලා. ඉතන් තාමත් වැඩසටහනකට සම්බන්ධ උනත් කිසිම කුතුහලයක් ලැජ්ජාවක් නැතුව ඒ ආදරෙන් ඒ විදිහටම අම්මි තාත්ති කියලා දෙන්නට දෙන්නා කතා කරනවා බොහෝ දෙනෙක් දැකලා ඇති. ඉතින් ඒ වගේම රැන්ඩෙලා කියන විදිහට ඇයට මේ ලෝකේ මේ අවුරුදු ගානටම අතාරින්න බැරි දෙයක් තිබිලා තියනවානම් ඒ දිනේෂ් විතරයිලු. නමුත් ඇයට අදටත් හිතාගන්න බැරි එකම දෙය ඇයගේ ආදරණීය සැමියා නැත්තන් තාත්ති නැති උනොත් මොකද කරන්නේ කියන එක.

ඉතින් අපි නතර වෙන්න ඕනෙ අපිට ආදරේ දැනුන තැන අපේ හිත නිවෙන තැන එතනයි අපේ සතුට තියෙන්නේ. නැතුව ලෝකයාට ඕනෙ විදියට නෙමෙයි අපි ජීවත් වෙන්න ඕනෙ කියලා හැමෝටම ආදර්ශයක් ලබාදුන් මේ නිහතමානී ගායන ශිල්පියා ඔහුගේ ආදරණීය බිරිදගේ ඡායාරූප කිහිපයක්ද සමඟින් අපූරු ආදරණීය සටහනක් පසුගිය දවසක ඔහුගේ සමාජජාල මාධ්‍යට එක් කරලා තිබුණා. ඉතින් දිනේෂ් ඒ ආදරණීය සටහනෙන් ඔහුගේ බිරිදට තිබෙන ආදරය ගැන කියලා තිබුනේ මෙන්න මේ විදිහටයි. මා නිසාම ගැරහුම් අවමාන ලද, මා නිසාම සියළු බුහුමන් ඉවතලූ, නුඹම කියනා ලෙස, අදටත් මා නිසාම හුස්ම ගන්නා නුඹ. ලබන භවයේදී මාගේ බිරිඳ නොව, මාගේ අම්මා වන්න මැණික. එවිට අද මෙන් මා හට පසුතැවීමට, කිසිවක් ඉතිරි නොවනු ඇත. බිරිඳ වී නුඹ මා මෙසේ දරාගන්නවා නම්, එදිනට නුඹ මා වෙනුවෙන් කුමක් නොකරාවිද. මේ භවයේදී පින් ඇති ස්වාමියෙකු වූ මා, එවිට ඒ භවයේදී මේ භවයේදී මෙන් පින් මද පුතෙකු නොවනු ඇත.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *