අටපට්ටම නිසා රටම දන්නා සුපිරි මාද්‍යවේදී හසන්ත හෙට්ටිආරච්චි මහතාගේ කැදැල්ලේ චයාරුප 25ක්

Life Story

කීර්ති ශ්‍රී ආචාර්ය හසන්ත ශ්‍රීලාල් හෙට්ටියාරච්චි මහතා ශ්‍රී ලංකා මාධ්‍යවේදියෙකු සහ රූපවාහිනී ඉදිරිපත් කරන්නෙකි. ඔහු ජනප්‍රිය රූපවාහිනී වැඩසටහන් වන අටපට්ටම සහ ඩොරමඩලාව සඳහා වඩාත් කැපී පෙනෙන ශ්‍රී ලංකා මාධ්‍යයේ සුවිශේෂී චරිතයක් ලෙස සැලකේ.ඔහු දෙසැම්බර් 21 වන දින කෑගල්ල වරකපොලෙහි සහෝදර සහෝදරියන් තිදෙනෙකුගෙන් යුත් පවුලක උපත ලැබීය. ඔහුගේ පියා ව්‍යාපාරිකයෙකි. ඔහු මිරිගම බණ්ඩාරනායක විද්‍යාලයෙන් අධ්‍යාපනය සම්පූර්ණ කළේය. G.C.E A / L සමත් වීමෙන් පසු ඔහු කොළඹ විශ්ව විද්‍යාලයට ඇතුළු වී ජන සන්නිවේදනය පිළිබඳ විශේෂ උපාධියක් ලබා ගත්තේය. විශ්ව විද්‍යාල මාධ්‍ය උළෙලේදී හොඳම නිවේදකයාට හිමි සම්මානය ඔහුට හිමි විය.2011 දී ඔහු කැලණිය විශ්ව විද්‍යාලයෙන් ගෞරව ආචාර්ය උපාධිය ලබා ගත්තේය.ඔහු කැලණිය විශ්ව විද්‍යාලයේ සහ නාගානන්ද බෞද්ධ අධ්‍යාපන ආයතනයේ කථිකාචාර්යවරයෙකි.ඉතින් අද අපි හිතුව මේ ආදරණිය කළා කරුවාගේ සොදුරු කැදැල්ලේ චයාරුප පෙළක් ඔබට ගෙනෙන්නට.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *